Zapraszamy do kontaktu

Z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiedniego programu wydarzenia.

tel. 48 509 987 352

Etykieta towarzyska

Czasami najtrudniej jest znaleźć najprostsze rozwiązanie. Najtrudniej jest też czasem odnaleźć się w najbardziej codziennych sytuacjach, a przecież pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Powitanie, uścisk dłoni czy organizacja przyjęcia nie muszą sprawiać problemu lub wpędzać w zakłopotanie – mimo upływu czasu, etykieta wciąż wskazuje pomocne wyjścia z każdej sytuacji.

Podczas szkolenia z etykiety towarzyskiej pomożemy Państwu zrozumieć procesy, jakie zachodzą w grupie. Krok po kroku przeanalizujemy wybrane typy spotkań i wskażemy na potencjalne faux pas. Podzielimy się cennymi wskazówkami, które pomogą Państwu zyskać pewność siebie w każdej sytuacji.

Czego dowiedzą się Państwo podczas szkolenia?

W towarzystwie

Kto pierwszy przedstawia się, a kto pierwszy podaje rękę? Jak przejść na „ty”? Jak rozpocząć rozmowę i jak uniknąć kłopotliwej ciszy? Jak prosić, przepraszać i dziękować? Jak reagować na swoje i cudze faux pas?

Trudne sytuacje

Jak zachować się na pogrzebie? Jak pocieszyć kolegę po utracie pracy? Gdzie stoją granice uprzejmości, a gdzie zaczyna się zwykłe wścibstwo? Jak zachowywać się w kościele, w autobusie i w teatrze?

Etykieta a wizerunek

Jak świadomie budować własny wizerunek? Jak zachowywać się w sieci? Na co zwrócić uwagę w mediach społecznościowych? Jak budować swoją garderobę, by strój pomagał w budowaniu założonego wizerunku?

Organizacja przyjęć

Jak prawidłowo zaprosić gości na przyjęcie? Jak rozsadzić gości przy stole? Jak właściwie powitać i jak pożegnać gości? W jaki sposób przygotować menu, by być przygotowanym na każdą sytuację?

Informacje dodatkowe

Aleksandra Pakuła - założycielka Instytutu Etykiety. Trenerka etykiet, która poza salą szkoleniową od niemal trzech lat wiedzę z zakresu dobrych manier propaguje także w internecie. Specjalistka w dziedzinie marketingu usług profesjonalnych, posiadająca duże doświadczenie w pracy z osobami na najwyższych szczeblach korporacji. Autorka jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów poświęconych w całości tematyce savoir-vivre’u.

W zależności od potrzeb, szkolenie może trwać od 1 godziny do 16 godzin zegarowych. Agenda szkolenia zostanie dostosowana do konkretnej grupy, tak by realizowany program jak najlepiej odpowiadał potrzebom uczestników.

W celu zarezerwowania terminu szkolenia oraz uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu pod adresem kontakt@instytutetykiety.pl lub pod numerem telefonu 48 509 987 352.